Strona główna
Zobacz wszystkie
Gry z serii LEGO
Star Trek Conquests (PS2)
Cena:  29,00 zł
Tytuł Star Trek Conquests (PS2)
Dostępność
Dostępny - wysyłka w 24h
Ocena graczy
 |   Dodaj komentarz (komentarzy 0)
Opis produktu
Komentarze

Star Trek: Conquest jest połączeniem prostej gry akcji oraz klasycznej strategii, rozgrywanej w systemie turowym. Jest to zarazem nieoficjalna kontynuacja Star Trek Conquest Online, który swoją premierę miał w 2000 roku. Obie gry, oprócz zbliżonego tytułu, łączy między innymi turowy charakter rozgrywki. Różnice są jednak zdecydowanie bardziej zauważalne. W przeciwieństwie do gry wydanej na komputery osobiste, która oferowała wyłącznie rozgrywki multiplayer, konsolowy Star Trek: Conquest posiada pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza.

Ponadto całość doczekała się wielu istotnych usprawnień, tak aby dopasować przebieg zabawy do upodobań posiadaczy popularnych konsol. Nowością są także wspomniane wyżej elementy typowe dla gier akcji. Za przygotowanie Star Trek: Conquest odpowiedzialna jest Bethesda Softworks, znana w głównej mierze dzięki serii The Elder Scrolls. Firma ta opracowała też jednak m.in. Star Trek: Legacy, na którym Conquest w bardzo znacznym stopniu jest wzorowany.

Opisywana produkcja w największym stopniu nawiązuje do serialu „Star Trek: Następne Pokolenie”, doskonale znanego polskim sympatykom kina science-fiction. Kampania dla pojedynczego gracza oferuje możliwość przejęcia kontroli nad wszystkimi najpopularniejszymi stronami konfliktu, znanymi z filmów oraz seriali „Star Trek”. Oprócz sił Federacji są to między innymi Klingoni, Romulanie, czy Kardasjanie. Nie zabrakło też oczywiście wyjątkowo potężnej rasy Borg. Wybór strony konfliktu ma naturalnie niebanalny wpływ na przebieg rozgrywki. Ogólne założenia jednak nie zmieniają się. Dążymy bowiem do całkowitej dominacji nad galaktyką.

W Star Trek: Conquest zajmujemy się przede wszystkim zarządzaniem swoim futurystycznym imperium. Działania prowadzimy na wielu różnych planetach, wydając strategicznie ważne decyzje. Bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednie rozdysponowanie posiadanych surowców, tak aby rozwój przebiegał możliwie jak najbardziej efektywnie. Jednocześnie zajmujemy się badaniami technologicznymi, opracowując nowe wynalazki. Dowodzimy także flotyllą doskonale znanych fanom „Star Treka” okrętów. Musimy zadbać zarówno o świetny stan techniczny jednostek, jak i odpowiednie uzbrojenie oraz wyszkolenie załogi.

Całość prędzej czy później sprowadza się do konieczności staczania walk z przedstawicielami innych ras. Powoduje to uaktywnienie taktycznej mapy, na której wydajemy stosowne polecenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby w dowolnym momencie rozgrywki przejąć kontrolę nad wybraną przez siebie jednostką. Conquest przeistacza się wtedy w klasyczną grę akcji. Walki w całości rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Oprawa wizualna Star Trek: Conquest prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Producent zadbał zarówno o szczegółowo wykonane modele statków, jak i ciekawie zaprojektowany wszechświat.

 
Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.

Galeria Świdnicka - ŚWIDNICA
Telefon: 570 498 333

Galeria Sudecka - JELENIA GÓRA
Telefon: 570 958 444

TESCO Szczawno Zdrój - WAŁBRZYCH
Telefon: 530 798 555

Pasaż Słowackiego - BRZEG
Telefon: 570 997 666

Centrum Handlowe Karolinka - OPOLE
Telefon: 537 986 777

Aleja Bielany - WROCŁAW
Telefon: 570 996 888

Galeria Twierdza - KŁODZKO
Telefon: 570 968 999
   Email:
   Hasło:
Twój koszyk jest pusty