Strona główna
Zobacz wszystkie
Gry z serii LEGO
Aegis Of Earth : Protonovus Assault (PS VITA)
Cena:  119,00 zł
Tytuł Aegis Of Earth : Protonovus Assault (PS VITA)
Dostępność
Dostępny - wysyłka w 24h
Ocena graczy
 |   Dodaj komentarz (komentarzy 0)
Opis produktu
Komentarze

Aegis of Earth: Protonovus Assault na platformie PlayStation Vita to ekonomiczna gra strategiczna. Jej akcja została osadzona w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość zamknęła się w miastach-fortecach, broniąc się przed zagrożeniem z zewnątrz. Za produkcję tytułu odpowiada japońskie studio Acquire. Powstały w 1994 roku deweloper znany jest dzięki seriom Way of the Samurai, Tenchu oraz Shinobido. Aegis of Earth: Protonovus Assaultzadebiutowało w swojej ojczyźnie w 2015 roku i spotkało się tam z wyjątkowo słabym przyjęciem ze strony graczy, sytuację gry poprawiła jednak późniejsza premiera na rynkach zachodnich.

Fabuła
Akcja Aegis of Earth: Protonovus Assault rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w świecie spustoszonym przez kataklizm określany mianem „cichej apokalipsy”. Pod tym sporym niedopowiedzeniem kryje się inwazja kilkudziesięciometrowych monstrów, które zniszczyły Ziemię i zdziesiątkowały jej populację. Ludzkość przetrwała w miastach-fortecach i prowadzi nierówną walkę ze stworami. Produkcja oferuje rozbudowaną warstwę fabularną i szereg bohaterów, których poznajemy w przerywnikach zrealizowanych w formie znanej z visual novel.

Mechanika
Aegis of Earth: Protonovus Assault łączy w sobie cechy kilku różnych gatunków. W produkcji znajdziemy elementy znane z RTS-ów, tower defence, symulatorów budowania miasta, a także tytułów zręcznościowych. Celem gracza jest rozwój własnej metropolii-fortecy oraz walka z kolejnymi falami olbrzymich stworów. Miasta składają się kilku okręgów/dzielnic, każdego większego od poprzedniego, które potrafią obracać się o 360 stopni. Korzystając z dostępnych zasobów, takich jak gotówka pochodząca z podatków czy energia elektryczna, stawiamy w mieście kolejne budynki i obiekty użyteczności publicznej, które w momencie ataku zamieniają się w działka, wyrzutnie rakiet itd.

Gdy wróg zaatakuje, gracze muszą w czasie rzeczywistym manipulować poszczególnymi kręgami miasta tak, by odpowiednie typy instalacji obronnych były wycelowane w konkretne rodzaje nadciągających zewsząd potworów. Po zakończeniu oblężenia otrzymujemy zasoby, wykorzystywane do dalszego rozwoju metropolii.

Kwestie techniczne
Wydana na PlayStation Vita Aegis of Earth: Protonovus Assault nie zachwyca oprawą audiowizualną. Trójwymiarowe modele miasta i przeciwników prezentują niewielką liczbę detali oraz słabej jakości tekstury. Sytuacja wygląda jednak nieco lepiej w przypadku interfejsu oraz dwuwymiarowych elementów gry.

 
Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.

Galeria Świdnicka - ŚWIDNICA
Telefon: 570 498 333

Galeria Sudecka - JELENIA GÓRA
Telefon: 570 958 444

TESCO Szczawno Zdrój - WAŁBRZYCH
Telefon: 530 798 555

Pasaż Słowackiego - BRZEG
Telefon: 570 997 666

Centrum Handlowe Karolinka - OPOLE
Telefon: 537 986 777

Aleja Bielany - WROCŁAW
Telefon: 570 996 888

Galeria Twierdza - KŁODZKO
Telefon: 570 968 999
   Email:
   Hasło:
Twój koszyk jest pusty